KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12297136

nr 1229 7136

Alvin Stöhr

(1874-1941)

Oljemålning, Alvin Stöhr (1874-1941), Signerad, daterad 31, parkmotiv. Olja på duk, 45x40

Alvin Stöhr, född 1874 i Köpenhamn, död 1941 i Stockholm, målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 januari 2019
kl 18:26:25

16/1 22:41:17 1      Vinnande bud

Alvin Stöhr

Läs mer om Alvin Stöhr